A jövő szakemberei a jelen szakértői között
BME mesterhallgatók a Lechnerben
A Lechner Tudásközpontban gyakran megfordulnak egyetemisták. Vagy gyakornokként, vagy különféle egyetemi együttműködések keretében. Ezúttal BME Építőmérnöki Karának térinformatikus mesterképzésében részt vevő hallgatók csoportja látogatott a Lechnerbe a gyakorlatban dolgozó szakemberek munkáját megfigyelni.
Térinformatikus mesterhallgatók látogatták meg a Lechner 3D Építésügyi Módszertani Osztályát október 6-án, csütörtökön. A jövő szakemberei azért keresték fel a jelen szakértőit, hogy élőben is tanulmányozhassák a korszerű távérzékelési és térinformatikai módszereket, melyekről az egyetemi oktatás során elméletben már szereztek ismereteket.
A Dr. Lovas Tamás egyetemi docens vezetésével érkező csapat a GIS adatbázisok és modellezés tantárgy keretén belül tanulmányoz szakmában tevékenykedő innovatív cégeket, így a Lechner Tudásközpontot is. Megismerkedtek az osztályon dolgozók munkájával, a Tudásközpont informatikai hátterével, a munkatársak által használt programokkal. Amellett, hogy a munkatársak monitora mögé állva bepillanthattak egy távérzékeléssel foglalkozó csapat napi rutinjába meghívást kaptak gyakornoki idejük eltöltésére is.
A találkozó keretében Horváth Balázs térinformatikai szakértő beszélt a Lechnerben alkalmazott gyakorlatias távérzékelésről, ezen belül az UAV segítségével teljesített feladatokról. A 3D városmodellezés, a területi tervezés támogatása, domborzatelemzés és településmodellezés, valamint az építészeti tervezés, épületmodellezés, a BIM technológiával kiegészülve nálunk a napi munka része – mondta el a szakértő.
Tóth Ágnes térinformatikai projektkoordinátor az Országos Területfejlesztési és Területrendezési Információs Rendszerről (TeIR) foglalta össze a legfontosabb tudnivalókat. A Lechner által fejlesztett és üzemeltetett, nagy mennyiségű és többrétegű, térképen is megjeleníthető adatot tartalmazó rendszer nyilvános és regisztrációhoz kötött moduljai közül sok a térinformatikus hallgatók számára is komoly segítség lehet tanulmányaik, később pedig a gyakorlati munka során is.
Zagorácz Márk a 3D Építésügyi Módszertani Osztály vezetője és Dr. Lovas Tamás a BME Fotogrammetria és Térinformatika Tanszékének docense a találkozó végén kifejezte a további együttműködésre vonatkozó szándékát, a hallgatók számára hasznos konzultációs lehetőségek, illetve gyakornoki lehetőségek tekintetében.